Wydawca treści Wydawca treści

Tymczasowo zamknięta trasa nordic walking "Duża Pętla Goduszyńska"

Uprzejmie informujemy, że od dnia 20.05.2024 r. do 07.06.2024 r., ze względu na prowadzenie prac gospodarczych zamknięta zostaje trasa nordic walking "Duża Pętla Goduszyńska".

 

Zamknięty odcinek zaznaczono kolorem niebieskim.

Nie ma możliwości wyznaczenia dogodnego obejścia.

 

Za utrudnienia przepraszamy.
(podkład mapowy - Wydawnictwo Turystyczne PLAN s.c.)
 


AKTUALIZACJA! OKRESOWY ZAKAZ WSTĘPU DO LASU

W związku z potencjalnym zagrożeniem niewybuchami oraz przedmiotami niebezpiecznymi, wprowadzamy okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictwa Roztoka (od dnia 08.01.2024 r. do 30.06.2024 r.).

 

Szlak zielony prowadzący w stronę Michałowic oraz niebieski w stronę Piechowic i Wodospadu Szklarski pozostają otwarte dla ruchu turystycznego.

 

Prosimy o stosowanie się do zakazu na wskazanym obszarze.


Wyk. Jakub Tomza

 


Otwarcie odcinka szlaku zielonego w Szklarskiej Porębie

AKTUALIZACJA! 22.08.2023 r.

Informujemy, że odcinek szlaku zielonego jest już otwarty.

Trwają również prace nad oznaczeniem nowego przebiegu szlaku, związku z czym prosimy o kierowanie się w stronę infrastruktury turystycznej zabezpieczającej szlak i nie przechodzenie za żółte barierki.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

UWAGA!

Przypominamy, że szlak zielony na odcinku od Głaziska do ul. Naumowicza jest zamknięty.

Mimo tego, że remont ul. 1 Maja został zakończony szlak pozostaje zamknięty do momentu wyznaczenia nowego fragmentu. Na nowym odcinku zostaną również umieszczone elementy infrastruktury turystycznej służące bezpiecznemu poruszaniu się przez turystów.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z remontem ul. 1 Maja prowadzonym przez Urząd Miejski Szklarska Poręba informujemy, że szlak zielony na odcinku od Głaziska do Wodospadu Szklarki, będący w zarządzie Nadleśnictwa Szklarska Poręba, będzie zamknięty od dnia 17.05.2022 r. do czasu zakończenia prac.
Zamknięcie szlaku jest niezbędne z uwagi na bezpieczeństwo turystów i brak alternatywnej możliwości obejścia placu budowy.

Zamknięty szlak zaznaczono na mapie kolorem czerwonym.

(podkład mapowy - Wydawnictwo Turystyczne PLAN s.c.)

Podajemy również link do pełnej informacji z Miasta Szklarska Poręba wraz z dostępnymi alternatywami: Do wodospadu obejściem - Szklarska Poręba (szklarskaporeba.pl)


Tymczasowo zamknięty fragment ścieżki edukacyjnej "Jeleniówka"

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 21.12.2020 r. do odwołania, ze względu na zagrożenie w postaci złomów i wywrotów oraz zawieszonych drzew, zamknięty zostaje odcinek ścieżki edukacyjnej „Jeleniówka”. Odcinek  trasy pozostanie zamknięty do czasu usunięcia szkód.

Zamkniętą drogę zaznaczono na mapie kolorem czerwonym.

Propozycja obejścia została zaznaczona kolorem niebieskim.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

(podkład mapowy - Wydawnictwo Turystyczne PLAN s.c.)