Lista aktualności Lista aktualności

Bieg sztafetowy Straży Granicznej „Wokół Niepodległej”

Relacja ze wspólnego pokonywania dystansu biegu sztafetowego "Wokół Niepodległej"

        W nocy z pierwszego na drugiego października 2018 r. przedstawiciele Nadleśnictwa Szklarska Poręba dołączyli do biegu sztafetowego organizowanego przez Straż Graniczną w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej wraz zaproszonymi reprezentantami różnych instytucji pokonają łącznie ok. 3600 km przekazując kolejnym i kolejnym uczestnikom sztafetową pałeczkę po każdym przebiegniętym odcinku liczącym ok. 7 km.

Bieg wystartował 22 września z miejscowości Berżniki w województwie podlaskim i powróci tam 10 października. Najważniejsza jest motywacja biegnących, którzy biegną by upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Sztafetowa pałeczka zawiera w środku rotę ślubowania funkcjonariusza Służby Granicznej. Wszyscy liczymy na to, że ten symboliczny bieg ustanowi rekord kraju w najdłuższej sztafecie.

Nasi przedstawiciele: emerytowana Pani Nadleśniczy Zyta Bałazy, Pani Marcelina Pussak, Pan Wojciech Ćwiąkała oraz Marek Baranowski dołączyli do biegnących podczas nocnego pokonywania trasy, wyznaczonej przez teren naszego nadleśnictwa od miejscowości Piechowice do Rozdroża Izerskiego, na dwóch około 7 km odcinkach, tym samym przyłączając się do szerzenia idei tego niepowtarzalnego biegu.