Asset Publisher Asset Publisher

Uwaga! Utrudnienia na szlakach turystycznych i drogach rowerowych


Grabek Promotion Sp. z o.o. informuje że, w sobotę (20 lipca 2024r.) Szklarska Poręba, Polana Jakuszycka, Dolnośląskie Centrum Sportu #NaPolanie oraz Góry Izerskie będą areną zmagań uczestników wyścigu gravelowego – Gravel Adventure 2024.


Wyścig zaliczany jest do prestiżowej serii UCI Gravel World Series i jest zarazem kwalifikacją do Gravelowych Mistrzostw Świata.


Na starcie zawodów stanie ponad 500 zawodniczek i zawodników reprezentujących 28 narodowości. Rywalizacja toczyć będzie się na dwóch dystansach – 112 km i 64 km ze startem i metą przy Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.


W związku z zawodami na trasach turystycznych (szlakach oraz drogach rowerowych) Gór Izerskich powstaną utrudnienia w ruchu.


Prosimy turystów o zachowanie ostrożności, poruszanie się krawędzią szlaków oraz do stosowania się do zaleceń obsługi wyścigu.


Start zawodów zaplanowano o godz. 10.00, zakończenie o godz. 18.00.


Trasa Zawodów:
Polana Jakuszycka – Dział Izerski – Orle – Samolot – Dolny Dukt – Rozdroże Pod Kopą – Rozdroże Izerski – Grzbiet Kamieniecki – Rozdroże Izerskie – Droga Dolnokwisowa – Droga Tartaczna –Agrafka - Łącznik – Droga Telefoniczna – Hala Izerska – Droga Borowinowa – Chatka Górzystów – Dolina Izery – Orle – Wokół Koziego Grzbietu – Dział Izerski – Orle – Samolot – Polana Jakuszycka


Za powstałe utrudnienia przepraszamy, zachęcamy do kibicowania zawodnikom.


Więcej szczegółów o wyścigu można znaleźć na stronie www.graveladventure.pl

 


UWAGA TURYŚCI

W ramach programu "Dostępność ponad barierami", który ma na celu zwiększenie poziomu dostępności turystyki, rekreacji i wypoczynku dla osób z niepełnosprawnościami, Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje o ważnej zmianie na Głównym Szlaku Sudeckim (szlak czerwony).
 
Od środy, 3 lipca 2024 r., odcinek od Rozdroża pod Kamieńczykiem do Schroniska Kamieńczyk zostanie zamknięty z powodu prac remontowych.
Na czas zamknięcia szlaku wyznaczono obejście, które prowadzi równolegle do jego przebiegu (linia koloru niebieskiego).
Uprzejmie prosimy o zrozumienie i stosowanie się do nowych oznaczeń na trasie. Dostosowanie miejsc jest niezwykle istotne, aby każdy mógł cieszyć się pięknem naszych gór bez przeszkód. Dzięki tym pracom, nasze trasy będą bardziej dostępne i bezpieczne dla wszystkich.

Za utrudnienia przepraszamy.

Utrudnienia na szlaku czerwonym w okolicach Rozdroża pod Wysokim Kamieniem

Informujemy, że do 30.06.2024 r. ze względu na prowadzenie prac gospodarczych na odcinku szlaku czerwonego prowadzącego w stronę Wysokiego Kamienia mogą wystąpić utrudnienia w ruchu turystycznym.

 

Za utrudnienia przepraszamy.


(podkład mapowy - Wydawnictwo Turystyczne PLAN s.c.)
 


AKTUALIZACJA! OKRESOWY ZAKAZ WSTĘPU DO LASU

W związku ze stwierdzonym potencjalnym zagrożeniem niewybuchami oraz przedmiotami niebezpiecznymi, wprowadzamy okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictwa Roztoka (od dnia 01.07.2024 r. do 31.12.2024 r.).

 

Szlak zielony prowadzący w stronę Michałowic oraz niebieski w stronę Piechowic i Wodospadu Szklarski pozostają otwarte dla ruchu turystycznego.

 

Prosimy o stosowanie się do zakazu na wskazanym obszarze.


Wyk. Jakub Tomza

 


Otwarcie odcinka szlaku zielonego w Szklarskiej Porębie

AKTUALIZACJA! 22.08.2023 r.

Informujemy, że odcinek szlaku zielonego jest już otwarty.

Trwają również prace nad oznaczeniem nowego przebiegu szlaku, związku z czym prosimy o kierowanie się w stronę infrastruktury turystycznej zabezpieczającej szlak i nie przechodzenie za żółte barierki.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

UWAGA!

Przypominamy, że szlak zielony na odcinku od Głaziska do ul. Naumowicza jest zamknięty.

Mimo tego, że remont ul. 1 Maja został zakończony szlak pozostaje zamknięty do momentu wyznaczenia nowego fragmentu. Na nowym odcinku zostaną również umieszczone elementy infrastruktury turystycznej służące bezpiecznemu poruszaniu się przez turystów.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z remontem ul. 1 Maja prowadzonym przez Urząd Miejski Szklarska Poręba informujemy, że szlak zielony na odcinku od Głaziska do Wodospadu Szklarki, będący w zarządzie Nadleśnictwa Szklarska Poręba, będzie zamknięty od dnia 17.05.2022 r. do czasu zakończenia prac.
Zamknięcie szlaku jest niezbędne z uwagi na bezpieczeństwo turystów i brak alternatywnej możliwości obejścia placu budowy.

Zamknięty szlak zaznaczono na mapie kolorem czerwonym.

(podkład mapowy - Wydawnictwo Turystyczne PLAN s.c.)

Podajemy również link do pełnej informacji z Miasta Szklarska Poręba wraz z dostępnymi alternatywami: Do wodospadu obejściem - Szklarska Poręba (szklarskaporeba.pl)


Tymczasowo zamknięty fragment ścieżki edukacyjnej "Jeleniówka"

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 21.12.2020 r. do odwołania, ze względu na zagrożenie w postaci złomów i wywrotów oraz zawieszonych drzew, zamknięty zostaje odcinek ścieżki edukacyjnej „Jeleniówka”. Odcinek  trasy pozostanie zamknięty do czasu usunięcia szkód.

Zamkniętą drogę zaznaczono na mapie kolorem czerwonym.

Propozycja obejścia została zaznaczona kolorem niebieskim.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

(podkład mapowy - Wydawnictwo Turystyczne PLAN s.c.)