Asset Publisher Asset Publisher

Edukacyjne podsumowanie 2022

Edukacja Nadleśnictwa Szklarska w liczbach:
 • 10 232 uczestników
 • 54 spotkania
 • 10 imprez plenerowych
  Oferta edukacyjna nadleśnictwa jest skierowana do wszystkich
  Jeśli chcielibyście wziąć udział w zajęciach edukacyjnych zapraszamy do przesłania formularza zgłoszeniowego znajdującego się w załączniku.
  Zachęcamy również do kontaktu: Joanna Górska tel. 75 717 23 32 wew. 337, kom. 661 111 287.
   

 


OFERTA EDUKACYJNA

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych terenów i zapoznania się z przebiegami ścieżek dydaktycznych. Dla zorganizowanych grup, po uzgodnieniu terminu, zapewniamy leśnika (edukatora) - przewodnika.

Nasi edukatorzy prowadzą zajęcia edukacyjne poświęcone przyrodzie także w szkołach.

Wszystkie zajęcia prowadzone są bezpłatnie.

Dla wygody stworzyliśmy formularz zgłoszenia do zajęć, dzięki któremu w prosty sposób zaplanujemy spotkanie. Wypełniony formularz można wysłać do biura nadleśnictwa pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną lub dostarczyć osobiście przynajmniej 7 dni przed planowaną datą zajęć.

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać ośrodek edukacji  oraz  ścieżki z przewodnikiem, po uzgodnieniu terminu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: Joanna Górska tel. 75 717 23 32 wew. 337, kom. 661 111 287.


Spacer z Leśnikiem

We wrześniu odbył się trzeci tego roku Spacer z Leśnikiem z uczestnikami warsztatów ciesielskich.

Tydzień temu mieliśmy przyjemność przeprowadzić trzeci już w tym roku Spacer z Leśnikiem z uczestnikami warsztatów ciesielskich w Dolinie Harmonii w Kopańcu.
 
Rozmawialiśmy zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarce leśnej - co to oznacza i na czym polega, o ochronie i hodowli lasu, jakie prowadzimy, poruszyliśmy tematy gradacji kornika drukarza, czy widocznych na zdjęciu szkód od wiatru, który często nawiedza nas w górskich warunkach. 
 
Mieliśmy przyjemność odpowiedzieć na wiele pytań, które naturalnie pojawiały się w trakcie spacerów, dotyczących gospodarki czy choćby gorącego dziś tematu - możliwości kupna drewna. Dodatkowo przybliżyłam uczestnikom zarys historii terenów Nadleśnictwa Szklarska Poręba, która pozwala spojrzeć na nasze lasy przez pryzmat wydarzeń, które je tak ukształtowały.
 
Oferta edukacyjna nadleśnictwa jest skierowana do wszystkich. Korzystają z niej przede wszystkim szkoły i przedszkola, dlatego pragniemy przypomnieć, że grupy dorosłych również są u nas mile widziane. Jeśli wraz ze znajomymi czy rodziną chcielibyście dowiedzieć się, czym leśnik w lesie się zajmuje, serdecznie zapraszamy do zgłaszania się w celu ustalenia możliwego terminu spotkania. E-mail: szklarska@wroclaw.lasy.gov.pl
 
Do zobaczenia na leśnych ścieżkach!

Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Jeleniówka"

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne do ośrodka "Jeleniówka"!

Zapraszamy szkoły i innych chętnych na zajęcia edukacyjne w ośrodku "Jeleniówka". Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu ścieżki edukacyjnej oraz szerokiego wyposażenia ośrodka możliwe jest przeprowadzenie edukacji zarówno wewnątrz jak i na świeżym powietrzu. Przy ośrodku istnieje możliwość rozpalenia ogniska wieńczącego zajęcia.

Zajęcia są przeprowadzane przez edukatorów przyrodniczo-leśnych: Stanisława Gmyrka i Patrycję Majkę.

Aby umówić się na zajęcia w ośrodku prosimy o kontakt: 505 440 192, Pan Stanisław Gmyrek; oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego w załączniku i przesłanie go na adres: szklarska@wroclaw.lasy.gov.pl lub dostarczenie osobiście do siedziby Nadleśnictwa Szklarska Poręba.