Lista aktualności Lista aktualności

X Dolnośląski Festiwal Dary Lasu

Relacja z udziału LKP "Sudety Zachodnie" w imprezie plenerowej "X Dolnośląski Festiwal Dary Lasu"

W dniu 29 września 2018 r. edukatorzy Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Sudety Zachodnie” (w skład, którego wchodzą Nadleśnictwa: Szklarska Poręba oraz Świeradów) wzięli udział w imprezie plenerowej pn.: "X Dolnośląski Festiwal Dary Lasu". W tym roku impreza ta odbyła się na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim, który podczas tego wydarzenia zmienił swoje oblicze stając się miejscem: prezentacji stoisk leśnych, kuchni terenowej, wystaw maszyn leśnych, warsztatów artystów i pszczelarzy oraz wielu innych propozycji ujętych w programie.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Dobre z lasu – zdrowo jemy – zdrowo żyjemy”. Początek jesieni to czas, kiedy w pełni możemy cieszyć się z  możliwości oryginalnych potraw i smacznych przetworów z wykorzystaniem leśnych darów. Podczas imprezy można było degustować wiele specjałów kulinarnych i zaczerpnąć inspiracji na zamknięcie smaków lasu w słoiczki, które mogą stanowić zdrowe zapasy na zimęJ. Również miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogli zaleźć wiele propozycji dla siebie.

Na naszym stoisku, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zapraszaliśmy odwiedzających do zapoznania się z licznymi funkcjami lasu, możliwościami wykorzystania drewna w życiu codziennym, oraz prezentowaliśmy walory przyrodnicze i turystyczne naszych lasów. Rozmawialiśmy na temat tego, „Co nam daje las” i zachęcaliśmy do spróbowania regionalnych przysmaków.

Najmłodszych szczególnie zaciekawiła makieta przedstawiająca 1 ha lasu gospodarczego, a także warsztaty plastyczne, podczas których ozdabialiśmy pudełeczka na „leśne skarby” oraz wykonywaliśmy oryginalne świeczniki z motywami leśnymi.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia i mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnej edycji Festiwalu „Dary Lasu”.