Lista aktualności Lista aktualności

Wyniki "XXV Biegu Leśników"!

W 2021 roku, po raz 25, Nadleśnictwo Szklarska Poręba zorganizowało legendarny już Bieg Leśników. Niezrażeni panującym reżimem sanitarnym wpisaliśmy bieg w możliwą do zrealizowania formę biegów indywidualnych, przyjętą przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Od 20 lutego, m. in. na wyznaczonych trasach narciarskich w Jakuszycach, można było spotkać leśników przemierzających dystans 25 km stylem klasycznym. Zmagania trwały do 7 marca. Łącznie w konkurencji wzięło udział 72 leśników, w tym 12 leśniczek. Najliczniej reprezentowanym nadleśnictwem było Nadleśnictwo Świeradów - wystartowało aż 15 pracowników! Puchary w "XXV Biegu Leśników", ufundowane zgodnie z tradycją przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, zostaną rozesłane do Zwycięzców, którzy ukończyli bieg z następującymi czasami:

W kategorii mężczyzn:

1

MANDZIUK MATEUSZ

01:11:06

2

BARCZ SYLWAN

01:17:41

3

SZCZYGIEŁ PIOTR

01:20:52

 

W kategorii kobiet:

1

KULIK ANNA

01:33:08

2

DĄBROWSKA-DUDA DOMINIKA

01:54:10

3

TOMASZEWICZ AGATA

01:55:39

 

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, Pan Arkadiusz Wojciechowicz, z przykrością poinformował nas o niemożności pojawienia się na objętych przez Niego patronatem "XVIII Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych w narciarstwie biegowym". Życzył nam jednak udanych zawodów i życzenia te się spełniły – 6 marca Jakuszyce powitały biegaczy ośnieżonymi trasami i słoneczną pogodą. Tego dnia w szranki stanęło 52 zawodników, w tym 12 zawodniczek. Przez cały dzień załoga naszego nadleśnictwa wydawała zawodnikom pakiety pamiątkowe oraz zachęcała do samoobsługi przy stoisku z herbatą i przekąskami dla strudzonych po biegu narciarzy. Nagrody w tegorocznych Mistrzostwach również zostaną rozesłane pocztą, a nagrody finansowe przelane na rachunki bankowe Zwycięzców, którzy zajęli następujące miejsca:

W kategorii mężczyzn:

1

MANDZIUK MATEUSZ

01:11:06

2

BARCZ SYLWAN

01:17:41

3

TOMASZEWICZ SYLWESTER

01:21:14

 

W kategorii kobiet:

1

KULIK ANNA

01:33:08

2

DĄBROWSKA-DUDA DOMINIKA

01:54:10

3

TOMASZEWICZ AGATA

01:55:39

 

Jak widać, Zwycięzcy byli niepokonani w obu klasyfikacjach, co zasługuje na tym większy aplauz!

Puchar Nadleśniczego trafi do dwóch osób, które bezpośrednio wyprzedziły Nadleśniczego Nadleśnictwa Szklarska Poręba Jerzego Majdana w "XVIII Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych w narciarstwie biegowym". Tymi osobami są Pani Agata Tomaszewicz z Nadleśnictwa Lądek Zdrój oraz Pan Wojciech Grzywa z Nadleśnictwa Lwówek Śląski. Gratulujemy, szczególnie Pani Agacie, która wiedzie prym w ilości zdobytych w tym roku nagród.

Klasyfikacja ogólna dostępna jest tutaj – w menu po lewej stronie należy wybrać bieg tradycyjny (jeśli biegliście w dniach pomiaru czasu na Jakuszycach) bądź wirtualny (jeśli biegliście w innym miejscu bądź czasie), natomiast w Kat. Dodatkowe 1: Leśnicy – tu możecie sprawdzić, jak Wasz wynik wypadł na tle Leśnej Braci.

Więcej zdjęć z Mistrzostw znajdziecie na profilu Facebook Stowarzyszenia Biegu Piastów w albumach: 1, 2, 3, 4, 5.

W tym roku przegranych nie było – każdy otrzymał jubileuszowy medal upamiętniający ten jakże nietypowy "XXV Bieg Leśników". Tym, którzy nie mieli możliwości odebrać pakietu pamiątkowego osobiście, wyślemy go pocztą. Zapraszamy do kontaktu pod adresem patrycja.majka@wroclaw.lasy.gov.pl, co przyspieszy proces wysyłki.

Dziękujemy tym, którzy wzięli w tym roku udział w biegach. Cieszymy się, że przybyliście tak licznie pomimo braku tradycyjnej już imprezy. Wasze roześmiane, pełne entuzjazmu twarze z nawiązką wynagrodziły nam cały trud włożony w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy, gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli ugościć Was biesiadnie. Darz Bór!