Lista aktualności Lista aktualności

Nietypowa lekcja przyrody

Relacja z akcji edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 5 im. Wlastimila Hofmana w Szklarskiej Porębie.

10 października 2018 r. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Wlastimila Hofmana w Szklarskiej Porębie wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody. Podczas pięknego, słonecznego dnia dzieci wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Szklarska Poręba posadzili wiele drzew i krzewów na terenie szkoły, co sprawiło wszystkim ogrom radości. Wzdłuż płotu zasadziliśmy bukowy żywopłot, natomiast skarpę przy placu zabaw ozdobiły sadzonki: irgi, azalii, kosówki, jałowca i trzmieliny.

Leśnicy z Nadleśnictwa Szklarska Poręba służyli radami i pomocą, natomiast uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i działali z pozytywną energią.

Efekty pracy to nie tylko zielone otoczenie szkoły, ale także nabyte przez uczniów wiedza i umiejętności dotyczące obcowania z sadzonkami i narzędziami. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem poznały charakterystykę sadzonych roślin oraz wskazówki dotyczące ich pielęgnacji.

Uczniowie obiecali troszczyć się o nowo posadzone drzewka i krzewy oraz doglądać ich, tak aby rosły pięknie wraz z nimi. Mamy nadzieję, że „zielone lekcje” prowadzone na terenie szkoły będą posiadały teraz wspaniałą oprawę, a dzieci z dumą będą mogły spędzać czas nauki i zabawy wśród rosnącej zieleni.