Asset Publisher Asset Publisher

Spacer z Leśnikiem

We wrześniu odbył się trzeci tego roku Spacer z Leśnikiem z uczestnikami warsztatów ciesielskich.

Tydzień temu mieliśmy przyjemność przeprowadzić trzeci już w tym roku Spacer z Leśnikiem z uczestnikami warsztatów ciesielskich w Dolinie Harmonii w Kopańcu.
 
Rozmawialiśmy zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarce leśnej - co to oznacza i na czym polega, o ochronie i hodowli lasu, jakie prowadzimy, poruszyliśmy tematy gradacji kornika drukarza, czy widocznych na zdjęciu szkód od wiatru, który często nawiedza nas w górskich warunkach. 
 
Mieliśmy przyjemność odpowiedzieć na wiele pytań, które naturalnie pojawiały się w trakcie spacerów, dotyczących gospodarki czy choćby gorącego dziś tematu - możliwości kupna drewna. Dodatkowo przybliżyłam uczestnikom zarys historii terenów Nadleśnictwa Szklarska Poręba, która pozwala spojrzeć na nasze lasy przez pryzmat wydarzeń, które je tak ukształtowały.
 
Oferta edukacyjna nadleśnictwa jest skierowana do wszystkich. Korzystają z niej przede wszystkim szkoły i przedszkola, dlatego pragniemy przypomnieć, że grupy dorosłych również są u nas mile widziane. Jeśli wraz ze znajomymi czy rodziną chcielibyście dowiedzieć się, czym leśnik w lesie się zajmuje, serdecznie zapraszamy do zgłaszania się w celu ustalenia możliwego terminu spotkania. E-mail: szklarska@wroclaw.lasy.gov.pl
 
Do zobaczenia na leśnych ścieżkach!