Asset Publisher Asset Publisher

#sprzątaMY las z Prezydentem!

15. czerwca Prezydent RP Andrzej Duda zainauguruje ogólnopolską akcję sprzątania lasów.

Rozpoczęcie akcji będzie miało miejsce w Nadleśnictwie Skierniewice w dn. 15 czerwca 2022 roku, zaś pozostałe nadleśnictwa organizują sprzątanie w dniach 15-24 czerwca. Do Nadleśnictwa Szklarska Poręba zapraszamy Państwa podwójnie: 20 oraz 22 czerwca, kiedy to będziemy sprzątać nasze urodziwe, piechowickie lasy.

Ogólnopolska akcja sprzątania lasów zorganizowana na mocy porozumienia między Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Lasami Państwowymi ma na celu zaangażować wszystkich obywateli w dbanie o otaczającą nas przyrodę. Zachęcamy zarówno turystów jak i lokalne społeczności do udziału w wydarzeniu.

Na obu trasach będą obecni leśnicy - zapraszamy, jeśli chcecie posprzątać i przy okazji zaczerpnąć informacji o prowadzonej przez nas gospodarce prosto ze źródła.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na plakacie powyżej. Należy ze sobą zabrać to wygodny strój terenowy, natomiast worki i rękawiczki zapewniamy my.

Na koniec sprzątania w obu lokalizacjach rozpalimy ognisko, dlatego warto zabrać także kiełbasę, którą będzie można sobie upiec.

Serdecznie zapraszamy!